Zasady postępowania przy zawieraniu umów, porozumień i ugód w Uniwersytecie Gdańskim
Zarządzenie nr 35/R/18 Rektora Uniwersytetu Gdańskiegoz dnia 21 marca 2018 rokuw sprawie zasad postępowania przy zawieraniu umów, porozumień i ugód w Uniwersytecie Gdańskim
Na podstawie § 41 ust. 1 i 3 Statutu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 8 czerwca 2006 r. (ze zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1.
Niniejsze zarządzenie dotyczy umów, porozumień i ugód oraz ich projektów, za wyjątkiem umów, porozumień i ugód zawartych na podstawie przepisów Kodeksu pracy, a także umów cywilnoprawnych płatnych w postaci wynagrodzeń bezosobowych, realizowanych poprzez informatyczny system płacowy Uniwersytetu Gdańskiego.
§ 2.
- Projekty umów, porozumień i ugód przygotowują pracownicy jednostek organizacyjnych odpowiedzialnych za ich merytoryczną realizację.
- W przypadku postępowań o zamówienie publiczne prowadzonych przez Dział Zamówień Publicznych projekt umowy przygotowują pracownicy tego Działu.
§ 3.
- Środki w ramach zawieranych umów powinny być wydatkowane zgodnie z zasadami gospodarności, celowości, efektywności i rzetelności.
- Przy zawieraniu umów, porozumień i ugód należy zachować formę pisemną.
§ 4.
Projekty umów, porozumień i ugód, z których wynikają zobowiązania finansowe dla Uniwersytetu Gdańskiego, wymagają uprzedniej akceptacji:
1) kierownika jednostki organizacyjnej, w której kompetencji leży merytoryczne prowadzenie spraw danego rodzaju lub osoby przez niego upoważnionej – w zakresie ich kompetencji,
2) kierownika Działu Zamówień Publicznych lub osoby przez niego upoważnionej – w zakresie ich kompetencji,
3) radcy prawnego pod względem formalno-prawnym,
4) kwestora lub osoby upoważnionej – kontrasygnata finansowa.
§ 5.
Projekty umów, porozumień i ugód, z których wynikają należności dla Uniwersytetu Gdańskiego, wymagają uprzedniej akceptacji:
1) kierownika jednostki organizacyjnej, w której kompetencji leży merytoryczne prowadzenie spraw danego rodzaju lub osoby przez niego upoważnionej w zakresie ich kompetencji,
2) radcy prawnego pod względem formalno-prawnym,
3) kwestora lub osoby upoważnionej – kontrasygnata finansowa.
§ 6.
Projekty umów, porozumień i ugód, w wyniku których dochodzi do powierzenia innemu podmiotowi przetwarzania danych osobowych wymagają dodatkowo akceptacji Administratora Bezpieczeństwa Informacji.
§ 7.
W przypadku przygotowania umów, porozumień i ugód zawieranych w języku obcym osoba merytorycznie odpowiedzialna za przygotowanie projektu dokumentu dostarcza równocześnie jego rzetelne tłumaczenie na język polski.
§ 8.
- Wszelkie umowy, porozumienia, ugody dotyczące poszczególnych jednostek lub działalności UG zawiera w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego Rektor lub osoba upoważniona do tych czynności.
- Umowy rodzące zobowiązania dla Uniwersytetu Gdańskiego zawiera się z uwzględnieniem przepisów o zamówieniach publicznych.
§ 9.
- Wszystkie umowy, porozumienia i ugody podlegają obowiązkowej ewidencji w Centralnym Rejestrze Umów (CRU) prowadzonym przez Sekcję ds. Rozliczeń.
- Podpisany oryginał umowy, porozumienia, ugody należy niezwłocznie przekazać do jednostki organizacyjnej, o której mowa w ust. 1 w celu dokonania rejestracji.
- Po dokonaniu rejestracji i nadaniu numeru w CRU skan umowy, porozumienia lub ugody Sekcja ds. Rozliczeń przesyła do jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za jej merytoryczną realizację.
- Kopia umowy powierzenia przekazywana jest do Administratora Bezpieczeństwa Informacji.
§ 10.
Nadzór nad realizacją postanowień niniejszego zarządzenia sprawuje Kanclerz.
§ 11.
Traci moc zarządzenie nr 19/R/11 Rektora Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 16 lutego 2011 roku w sprawie zasad postępowania przy zawieraniu umów, porozumień i ugód.
§ 12.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego
dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała
profesor nadzwyczajny
Załączniki
Załącznik | Wielkość |
---|---|
Kopia do wydruku | 369.36 KB |