Ogłoszenie o otwartym naborze partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu FERS.03.01-IP.08-001/24 pn. Uczelnie coraz bardziej dostępne. Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytet III. Dostępność i
- Ogłaszający nabór: Uniwersytet Gdański, ul. Jana Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk
NIP: 584-020-32-39, REGON: 000001330
strona internetowa: www.ug.edu.pl
- Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021– 2027 (Dz. U. z 2022 r., poz. 1079 z późn. zm.) — art. 39.
- Ogłoszenie o naborze
Uniwersytet Gdański ogłasza otwarty nabór na partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu FERS.03.01-IP.08-001/24 pn. Uczelnie coraz bardziej dostępne. Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytet III. Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami, Działanie 03.01 Dostępność szkolnictwa wyższego.
- Osoby upoważnione do kontaktu:
dr Justyna Rogowska, tel. +4858 523 24 39, e-mail: justyna.rogowska@ug.edu.pl
- Cel partnerstwa
Współpraca polegająca na opracowaniu i realizacji projektu przygotowywanego w ramach konkursu nr FERS.03.01-IP.08-001/24 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Efekt partnerstwa ma zapewnić i udoskonalić przystosowanie zasobów Uniwersytetu Gdańskiego dla osób z niepełnosprawnościami pod względem dostępności w następujących obszarach: Struktura organizacyjna, Dostępność architektoniczna, Dostępność informacyjno-komunikacyjna, Dostępność cyfrowa, Technologie wspierające, Procedury, Usługi wspierające edukację, Działania podnoszące świadomość niepełnosprawności.
- Proponowany zakres tematyczny partnerstwa:
Celem projektu jest wzrost szeroko rozumianej dostępności uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami wynikającymi ze stanu zdrowia (w tym osób z niepełnosprawnościami), studiujących, pracujących, współpracujących lub korzystających z oferty uczelni.
Grupę docelową w konkursie FERS.03.01-IP.08-001/24 stanowią uczelnie lub podmioty prowadzące szkoły doktorskie jako podmioty bezpośrednio korzystające ze wsparcia EFS+ - wsparcie realizowane będzie bowiem na rzecz funkcjonowania podmiotu.
Projekt realizowany będzie na terytorium Polski, województwa pomorskiego.
Współpraca partnera z Uniwersytetem Gdańskim realizowana będzie w ramach 8 obszarów, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do RWP „Opis ścieżek dla naboru Uczelnie coraz bardziej dostępne wraz z załącznikami – kartami samooceny” Regulaminu wyboru projektów FERS.03.01-IP.08-001/24.
Dostępność podmiotów szkolnictwa wyższego, w szczególności w zakresie:
- Współpraca Partnera z powołanym w ramach Projektu Zespołem w Uniwersytecie Gdańskim przy opracowywaniu koncepcji projektu, zaplanowaniu działań i przygotowaniu wniosku o dofinansowanie projektu w oparciu o projektową, szeroko rozumianą dostępność dla osób z niepełnosprawnościami Inclusive Design) sprecyzowaną przez dokumentację konkursową.
- Bieżąca weryfikacja poziomu dostępności stron www. UG oraz systemów informatycznych UG pod kątem zapewnienia dostępności cyfrowej w rozumieniu Ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz Ustawy o dostępności cyfrowej, w tym zgodności z obowiązującym standardem WCAG celem zidentyfikowania barier cyfrowych występujących w Uniwersytecie Gdańskim.
- Stworzenie standardów dostępności uczelnianych serwisów www i aplikacji zgodnie z obowiązującym w czasie realizacji projektu standardem WCAG.
- Praca nad procedurami i regulaminami odnoszącymi się do m.in:
- W obszarze „Działania podnoszące świadomość niepełnosprawności” (preferowane szkolenia bezpośrednie w siedzibie Ogłaszającego nabór).
- Aktywny udział w realizacji projektu osób ze szczególnymi potrzebami i z doświadczeniem niepełnosprawności.
- Współpraca w zarządzaniu projektem w szczególności w:
- Kryteria wyboru partnera
Do udziału w naborze i oceny ofert zostanie zakwalifikowany wyłącznie podmiot, który łącznie spełnia poniższe wymagania:
- kryteria formalne:
- jest organizacją pozarządową w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, która posiada co najmniej 4-letnie udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu działalności pożytku publicznego, o której mowa w art. 3 ust. 1 ww. ustawy w zakresie:
- wdrażania dostępności dla osób z niepełnosprawnościami w uczelniach lub innych instytucjach publicznych, lub
- wspieraniu edukacji osób z niepełnosprawnościami w uczelniach;
- nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity Dz. U. z 2023r. poz. 129);
- nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 21czerwca 2013 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2077, z późn. zm.);
- nie zalega z opłaceniem składek wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego;
- nie zalega z opłaceniem podatków i opłat wobec Urzędu Skarbowego;
- nie jest wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania na podstawie przepisów odrębnych.
- kryteria merytoryczne (oceniane punktowo):
- zgodność działania (profilu działalności) potencjalnego partnera z celami partnerstwa, w zakresie:
- rozwiązywania problemów społecznych, związanych z brakiem wystarczającej dostępności przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych o ograniczonej mobilności lub percepcji,
- monitorowania instytucji w zakresie dostępności usług dla osób z niepełnosprawnościami oraz udzielanie kompleksowego wsparcia w zakresie wdrażania polityki dostępności (informacji, architektonicznej, usług, technologicznej),
- wykonywania audytów dostępności stron internetowych (maksymalna liczba punktów do uzyskania: 20);
- doświadczenie w realizacji, jako lider lub partner, projektów zakresie podnoszenia poziomu dostępności uczelni wyższych, w szczególności doświadczenie realizatorów projektów w ramach konkursów realizowanych w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, tj.:
- nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 pt. „Uczelnia dostępna”
- nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/20 pt. „Uczelnia dostępna II”
- nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/21 pt. „Uczelnia dostępna III”
na wszystkich poziomach
(maksymalna liczba punktów do uzyskania: 20, przy czym: 1 projekt w ramach konkursu Uczelnia dostępna = 2 pkt, 1 projekt inny niż w ramach konkursu Uczelnia dostępna 1 pkt)
- Potencjał merytoryczny w obszarach: Struktura organizacyjna, Dostępność architektoniczna, Dostępność informacyjno-komunikacyjna, Dostępność cyfrowa, Technologie wspierające, Procedury, Usługi wspierające edukację, Działania podnoszące świadomość niepełnosprawności (maksymalna liczba punktów do uzyskania: 16, przy czym maksymalnie 2 pkt w każdym obszarze);
Tutaj należy wskazać specjalistę/ów w danym obszarze ze wskazaniem pełnionej roli/funkcji w podmiocie oferenta (1 pkt) i posiadane kwalifikacje (1 pkt);
- deklarowany wkład potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa (tj. zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe, wartość dodana dzięki współpracy podmiotów), maksymalna liczba punktów do uzyskania: 12;
Należy wskazać obszar współpracy, w ramach którego zatrudniona zostanie dana osoba, spośród 8 obszarów, zgodnie z Załącznikiem nr 1 „Opis ścieżek dla naboru Uczelnie coraz bardziej dostępne – kartami samooceny” Regulaminu wyboru projektów FERS.03.01-IP.08-001/24 Dostępność podmiotów szkolnictwa wyższego;
- łączny obrót za ostatni zatwierdzony rok obrotowy (maksymalna liczba punktów do uzyskania: 5, przy czym: obrót do 2 mln = 1 pkt, 2-4 mln = 2 pkt, Powyżej 4 mln = 5 pkt).
Maksymalna liczba punktów: 73.
- Termin, miejsce oraz sposób składania i wyboru oferty:
-
Ofertę wraz z załącznikami należy przedstawić w języku polskim w formie pisemnej według wzoru (załącznik 1) załączonego do niniejszego ogłoszenia.
- Oferta powinna zawierać wszystkie informacje zgodnie z wymaganiami ogłaszającego wobec partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
- Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnioną/e do reprezentowania podmiotu, zgodnie z zasadami reprezentacji podmiotu lub na podstawie pełnomocnictwa (wówczas oryginał pełnomocnictwa należy dołączyć do oferty).
- Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis tzw. „nieczytelny” opatrzony pieczątką imienną).
- Ofertę wraz załącznikami należy złożyć (osobiście lub korespondencyjnie) w zamkniętej kopercie z oznaczeniem podmiotu oraz opisem „Oferta w konkursie na wybór na partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu FERS.03.01-IP.08-001/24 pn. Uczelnie coraz bardziej dostępne, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytet III. Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami, Działanie 03.01 Dostępność szkolnictwa wyższego.”
- Miejsce składania ofert: Uniwersytet Gdański, ul. Jana Bażyńskiego 1a, pok. 118, 80-309 Gdańsk
- Ogłaszający nabór dopuszcza złożenie oferty i jej załączników także w formie elektronicznej za pośrednictwem skrzynki e-PUAP. Oferent powinien zapewnić, aby osoby upoważnione do jego reprezentowania posiadały kwalifikowany podpis elektroniczny. Osoba upoważniona do reprezentacji oferenta podpisuje ofertę i jej załączniki kwalifikowanym podpisem elektronicznym, a następnie przesyła ją do ogłaszającego nabór na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ESP) na platformie ePUAP pod adresem /uniwersytet_gdanski/SkrytkaESP. Do oferty elektronicznej należy dołączyć pismo z treścią „Oferta w konkursie na wybór na partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu FERS.03.01-IP.08-001/24 pn. Uczelnie coraz bardziej dostępne, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytet III. Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami, Działanie 03.01 Dostępność szkolnictwa wyższego.”.
- Termin składania ofert wynosi co najmniej 21 dni od dnia opublikowania ogłoszenia. Ofertę należy złożyć w terminie – nie później niż do dnia 16 maja 2024 r. do godziny 15.00. Decyduje data wpływu oferty do ogłaszającego konkurs. Oferty które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
- Po upływie terminu składania ofert, Komisja Konkursowa dokona ich otwarcia, następnie przeprowadzi czynności badania i oceny złożonych ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej.
- Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do żądania od oferenta dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów formalnych i kryteriów merytorycznych punktowych.
- Spośród ocenianych ofert wybrana zostanie ta, która spełni wszystkie wymogi formalne i uzyska najwyższą liczbę punktów przyznanych w ramach Kryteriów merytorycznych ocenianych punktowo przez członków Komisji Konkursowej.
- Wybranemu Partnerowi ogłaszający konkurs zaproponuje zawarcie umowy partnerskiej, która określi w szczególności: przedmiot umowy, prawa i obowiązki stron, zakres i formę udziału lidera i partnera w projekcie, sposób przekazywania dofinansowania na pokrycie kosztów ponoszonych przez partnera, sposób postepowania w przypadku naruszenia lub niewywiązania się stron z umowy oraz innych kluczowych kwestii związanych z realizacja projektu zgodnie z wymaganiami dokumentacji konkursowej.
- W sytuacji niewyrażenia zgody na zawarcie umowy na warunkach określonych przez ogłaszającego w propozycji umowy partnerskiej przez wybranego partnera, ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo do wyboru partnera spośród pozostałych podmiotów, które złożyły oferty w niniejszym konkursie i uzyskały kolejne lokaty na liście rankingowej.
- Oferenci, którzy złożą oferty niezwłocznie zostaną powiadomieni o wynikach konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacja o wynikach konkursu zostanie także opublikowana na stronie BIP ogłaszającego nabór.
- Uzupełnianie dokumentów.
Ogłaszający nabór wezwie Partnerów, którzy nie złożyli wymaganych przez Ogłaszającego nabór dokumentów i oświadczeń, albo którzy złożyli wymagane oświadczenia i dokumenty zawierające błędy, do ich złożenia w wyznaczonym terminie. Złożone na wezwanie Ogłaszającego nabór oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Partnera warunków udziału w naborze.
- Wyjaśnienia treści złożonych ofert, omyłki pisarskie.
- Ogłaszający nabór, w toku badania i oceny ofert, może żądać od Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
- Ogłaszający nabór poprawia oczywiste omyłki pisarskie.
- Wykluczenie Partnera.
- Ogłaszający nabór wyklucza z udziału w postępowaniu Oferentów, którzy:
- nie złożyli żądanych dokumentów i oświadczeń (pomimo wezwania);
- nie wykazali spełniania warunków udziału w naborze;
- złożyli nieprawdziwe informacje mogące mieć wpływ na wynik naboru.
- Ofertę wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
- Odrzucenie ofert.
Ogłaszający nabór odrzuci ofertę w przypadku gdy:
- jej treść nie odpowiada opisowi przedmiotu naboru przedstawionemu przez Ogłaszającego nabór;
- została złożona przez Oferenta wykluczonego z udziału w postępowaniu;
- Oferent nie zgodził się na poprawienie omyłek o których mowa w pkt 10 ppkt 2 niniejszego ogłoszenia o naborze.
-
Postanowienia końcowe.
- Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do wyboru tylko jednego partnera do wspólnej realizacji projektu w ww. zakresie.
- Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do niezawiązania partnerstwa z wybranym oferentem, bez podania przyczyn.
- Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
- W przypadku wystąpienia po stronie wybranego podmiotu przyczyn skutkujących brakiem możliwości zawarcia umowy partnerskiej z wybranym w drodze niniejszego konkursu podmiotem, Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo zawarcia umowy partnerskiej z podmiotem, którego oferta uzyskała następną w kolejności najwyższą liczbę punktów.
- Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji Projektu, rozstrzygnięcia niniejszego konkursu bez wyboru żadnego z oferentów lub unieważnienia konkursu w każdej chwili bez podania przyczyn.
- W sytuacji unieważnienia naboru Uniwersytet Gdański nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu potencjalny partner zgłaszający swoją kandydaturę, a w szczególności za koszty przygotowania oferty na wybór Partnera.
- Ogłaszający zastrzega sobie prawo rozwiązania partnerstwa zawiązanego z wybranym oferentem w przypadku:
- niezłożenia projektu w konkursie,
- nieotrzymania dofinansowania,
- niewybrania projektu do dofinansowania,
- unieważnienie naboru w konkursie.
- O wynikach naboru Ogłaszający nabór poinformuje oferentów za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacja o wynikach naboru zostanie także podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej lub stronie BIP Ogłaszającego nabór.
Załącznik | Wielkość |
---|---|
Ogłoszenie wraz z załącznikami | 486 KB |