Możliwości złożenia oferty na zapytanie dotyczące opracowania programu funkcjonalno–użytkowego oraz przygotowania dokumentów związanych z Oceną Oddziaływania na Środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie budynku Wydziału MFiI UG
Uniwersytet Gdański zaprasza do złożenia oferty cenowej dotyczącej opracowania programu funkcjonalno – użytkowego oraz przygotowania dokumentów związanych z Oceną Oddziaływania na Środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego położonego przy ulicy Wita Stwosza 57 w Gdańsku.
Opracowania będą stanowiły materiały niezbędne do planowanej aplikacji o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.
Wymagania dotyczące opracowania programu funkcjonalno – użytkowego, dokumentów związanych z oceną oddziaływania na środowisko oraz wniosku o wydanie deklaracji organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną
- Program funkcjonalno - użytkowy (PFU) należy wykonać zgodnie z: Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity Dz. U. z 2013r. poz. 1129); wymogami zawartymi w art. 31 pkt 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 202 poz. 2072 z późn. zm.); Ustawą Prawo budowlane z dnia 7.07.1994r. (Dz.U. 1994 Nr 89 poz. 414 z późn. zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. nr 130.poz.1389).
Opracowany program funkcjonalno-użytkowy ma służyć do przeprowadzenia postępowania przetargowego zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Program funkcjonalno – użytkowy rozbudowy budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego położonego w Gdańsku przy ulicy Wita Stwosza 57 winien uwzględniać wymagania Zamawiającego, w szczególności dotyczące:
- Funkcji i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń budynku, które zostaną przeznaczone na cele edukacyjne,
- Funkcji i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń budynku, które zostaną przeznaczone dla pracowników Wydziału,
- Dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych
- Uwzględnienia w opracowywanym programie zaplanowanego zagospodarowania terenu EKOPARKU w rejonie rozbudowywanego obiektu – zamawiający udostępni odpowiednie dokumenty.
- Zapewnienia maksymalnej możliwej ilości miejsc parkingowych.
Wymagania Zamawiającego:
- Zamawiający wymaga, by opracowany Program funkcjonalno – użytkowy był kompletny w zakresie wytycznych do dalszego projektowania, na podstawie którego Zamawiający będzie mógł przeprowadzić postępowanie przetargowe w celu wyłonienia Wykonawcy prac projektowych i budowlanych.
- Zamawiający wymaga by do Programu funkcjonalno – użytkowego dołączona została Specyfikacja Techniczna Odbioru i Wykonania Robót Budowlanych.
- Ponadto program funkcjonalno – użytkowy powinien uwzględniać wszelkie inne wymagania,w tym budowlane, sanitarne oraz inne (uwzględniając specyfikę działalności Zamawiającego), konieczne celem prawidłowej realizacji zadania na etapie projektowania oraz wykonania robót budowlanych.
- Zamawiający wymaga by Program funkcjonalno – użytkowy określał szacunkową wartość zamówienia, którego przedmiotem będzie wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych.
Dokumentacja kosztorysowa powinna zawierać szacunkowe zbiorcze zestawienie kosztów, w tym między innymi:
- kosztów dokumentacji projektowej: projektu budowlano – wykonawczego i dokumentacji kosztorysowej (w tym również kosztów ewentualnych ekspertyz, opinii itp.), nadzoru autorskiego,
- kosztów wykonania prac budowlanych,
- kosztów urządzeń i wyposażenia,
- kosztów zagospodarowania terenu wokół budynku,
- rezerwę inwestycyjną na roboty budowlane i wydatki nieprzewidziane.
- Część graficzna Programu funkcjonalno - użytkowego winna zawierać w szczególności: rzuty, przekroje kondygnacji i docelową koncepcję wykorzystania pomieszczeń wraz z planowanymi urządzeniami i wyposażeniem, zgodnie z ich funkcjami.
- Przyjęte rozwiązania programu funkcjonalno - użytkowego muszą uwzględniać potrzeby Zamawiającego i odpowiadać będą wiedzy technicznej, obowiązującym Polskim Normom i przepisom techniczno – budowlanym.
- Program funkcjonalno - użytkowy musi być uzgodniony z Zamawiającym.
- Program funkcjonalno - użytkowy musi być uzgodniony z instytucjami państwowymi: min.: Państwową Strażą Pożarną oraz innymi instytucjami, których akceptacja jest wymagana dla wykonania dalszych prac budowlanych uwzględnionych w Programie funkcjonalno - użytkowym.
- Ocena oddziaływania na środowisko - w ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przygotować:
- Materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgodnie z art. 74.1 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko:
- Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia (KIP) przygotowaną zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt. 5 ustawa z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. nr 199, poz. 1227z późn. zmianami). KIP powinna zawierać informacje, które będą konieczne do wypełnienia wniosku o wydanie deklaracji organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną oraz Załącznika 2.1 do wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 – informacji w zakresie przeprowadzonej procedury OOŚ.
- poświadczoną przez właściwy organ kopię mapy ewidencyjnej z zaznaczonym przebiegiem granic terenu, którego dotyczy wniosek, oraz obejmującą obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie wraz z wypisami z rejestru gruntów.
- Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko zgodnie z Ustawą z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko - jeżeli zaistnieje konieczność jego sporządzenia na etapie wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
- Wniosek o wydanie deklaracji organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną. Podstawą prawną do przygotowania wniosku są Dyrektywa 2000/60/We Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2000 r. ustanawiająca ramy wspólnotowego działania w dziedzinie polityki wodnej (Dz.U.UE.L.00.327.1) oraz Wytyczne Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 października 2015 r. w zakresie dokumentowania postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych lub regionalnych programów operacyjnych.
Istotne postanowienia umowy:
Termin płatności faktury wynosi do 30 dni od daty jej otrzymania przez Zamawiającego wraz z potwierdzonym przez Zamawiającego protokołem odbioru.
Termin gwarancji na wykonane prace - 36 miesięcy.
Ilość egzemplarzy:
- Program funkcjonalno - użytkowy – 5 egz. w wersji papierowej, 1 płyta CD z nagranym PFU w wersji edytowalnej oraz 1 płyta CD z nagranym PFU w wersji pdf.
- Dokumentacja dotycząca oceny OOŚ:
- Materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – KIP oraz mapa ewidencyjna z zaznaczonym przebiegiem granic terenu, którego dotyczy wniosek – 4 egz. w wersji papierowej, 1 płyta CD z nagranymi materiałami w wersji edytowalnej oraz 1 płyta CD z nagranymi materiałami w wersji pdf.
- Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – 4 egz. w wersji papierowej, 1 płyta CD z nagranym Raportem w wersji edytowalnej oraz 1 płyta CD z nagranym Raportem w wersji pdf,
- Wniosek o wydanie deklaracji organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wraz z wymaganymi załącznikami - 3 egz. w wersji papierowej , 1 płyta CD z nagranym wnioskiem wraz z załącznikami w wersji edytowalnej oraz 1 płyta CD z nagranym wnioskiem wraz z załącznikami w wersji pdf.
Termin wykonania zamówienia do dnia 31.05.2016 r.
Cenę ofertową należy podać jako cenę netto + podatek VAT oraz cenę brutto w podziale na :
- kosztu opracowania programu funkcjonalno – użytkowego oraz wszystkich pozostałych opracowań tj. materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – KIP oraz mapy ewidencyjna z zaznaczonym przebiegiem granic terenu i wniosku o wydanie deklaracji organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną wraz z wymaganymi załącznikami;
- kosztu opracowania Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
W przypadku braku konieczności sporządzania i dostarczenia Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, wynagrodzenie zostanie pomniejszone o tę część.
Kryterium wyboru będzie oferowana cena za zrealizowanie zamówienia.
Ofertę proszę przesłać drogą e-mailową na adres: boguslawa.letkiewicz@ug.edu.pl w terminie do 13 kwietnia 2016 r. do godziny 1000.
W załączeniu do niniejszego zapytania przekazujemy wytyczne do programu funkcjonalno-użytkowego rozbudowy budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.
_
Gdańsk, 5.04.2016r.
Wytyczne do programu
Załącznik | Wielkość |
---|---|
![]() | 262.41 KB |